Powrót
Marketing

Whites zainwestuje ponad 7 milionów zł w rozwiązanie do budowy precyzyjnych i skutecznych rekomendacji SEO

WHITES

 

Zdobyliśmy grant z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu “Ścieżka dla Mazowsza” w wysokości 4,6 mln zł, który współfinansuje badania nad innowacyjnym projektem analiz SEO opartych na metodologiach Data Science i Machine Learning.

White Dog - innowacyjne rozwiązanie, nad którym pracujemy, wspomoże serwisy w budowaniu widoczności w sieci. W oparciu o analizy Big Data, z wykorzystaniem machine learningu będziemy w stanie skomponować precyzyjne rekomendacje SEO i tym samym jeszcze skuteczniej wspomóc w rozwoju biznesów naszych klientów.

„Decyzja NCBiRu to dla nas wyróżnienie, a jednocześnie potwierdzenie naszych kompetencji i potencjału do realizacji prawdziwie innowacyjnych projektów. Traktuję ten grant jako ogromną szansę i punkt zwrotny w rozwoju naszej firmy. Realizacja zaplanowanego rozwiązania pozwoli nam zaoferować zupełnie nową jakość usługi SEO i wartość dla naszych klientów."

- Maciej Woźniak, Prezes Zarządu w Whites

Rozwiązanie, nad którym pracujemy będzie szczególnie przydatne dla:

  • e-commerców ukierunkowanych na konkretną kategorię produktową,
  • tematycznych serwisów contentowych,
  • usług B2B z konwersją dokonywaną online.

A co istotne szczególnie dla polskich przedsiębiorstw - będzie działać w oparciu o język polski.

„Skupiamy się na rekomendacjach zwiększających konwersję, w konkretnej branży i niszy, w której działa klient. Analiza dużych zbiorów danych i modele machine learningowe w połączeniu z wiedzą i doświadczeniem specjalistów SEO posłużą nam do zbudowania systemu indywidualnych rekomendacji, z uwzględnieniem stosunku zysku z wdrożenia do jego kosztów. Dzięki wsparciu NCBR możemy też zainwestować w przechowywanie pozyskanych danych historycznych. Pozwoli nam to na analizę zmian w algorytmie Google - na dokładną ocenę, jakie czynniki wygrywające dominowały przed, a jakie po kolejnych update'ach algorytmu wyszukiwarki."

- Agnieszka Zawadzka, Head of Research and Analysis w Whites

Rozwój projektu oznacza dla nas również rozwój Działu Badań i Analiz. Planujemy zatrudnienie nowych ekspertów, którzy wspomogą nas w realizacji projektu i pracy nad technologią. Jesteś zainteresowany/zainteresowana pracą w ramach projektu? Napisz bezpośrednio na rekrutacja@agencjawhites.pl.

W ramach konkursu “ Ścieżka dla Mazowsza” organizowanego przez NCBR otrzymaliśmy dofinansowanie na kwotę 4,6 miliona złotych, jednocześnie agencja Whites zainwestuje z własnych środków kolejne 2,6 miliona złotych. Czas trwania tego projektu to 3 lata. Spółka Whites znalazła się w prestiżowym gronie przedsiębiorstw, który otrzymały finansowanie, takich jak: LOT, PKO Bank Polski czy Adamed.

Projekt współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu “Ścieżka dla Mazowsza”.

WHITES

form-newsletter-bg

Dołącz do Digital Insiders Network! Zapisz się na powiadomienia o wydarzeniach w Whites