Powrót
Marketing

Sieć pizzerii Domino's wybrała Whites do obsługi działań SEO i content marketingu

WHITES

Marka pizzerii Domino's dołącza do klientów Whites. Współpraca obejmuje obszar SEO i content marketing.

W ramach współpracy Whites zajmie się zwiększeniem wyników z kanału SEO. Działania obejmą szczególnie obszar lokalnego SEO, w którym Domino's chce zwiększyć zasięg, konwersje i zwrot z inwestycji. Współpraca zakłada też szereg działań content marketingowych. Takie połączenie pozwoli zapewnić wyniki marketingowe na wielu etapach ścieżki konsumenta w ramach ogólnopolskiej kampanii.

Zdaniem PizzaPorta.pl przed pandemią do pizzerii chodziło 68 proc. Polaków. Pandemia upowszechniła zamówienia do domów i biur. Pizza to najchętniej zamawiane przez Polaków danie na wynos.

Domino's (dominospizza.pl) jest trzecią pod względem wielkości siecią pizzerii w Polsce, obecną na rynku restauracyjnym od 2011 roku. Ambicją sieci Domino’s jest pozycja lidera. Po połączeniu z siecią Pizza Dominium w 2021 roku, liczy 126 lokali. 

Odwiedziny organiczne z wyszukiwarki Google są dla Domino's bardzo istotne z punktu widzenia zwiększania liczby konwersji, ale również obniżania ich kosztu. 
Przed nami projekt na dużą skalę, który wymaga doświadczenia i precyzyjnego działania w obszarach SEO i Content marketingu. 
Agencja Whites już na etapie przetargowym wykazała się dobrym zrozumieniem naszych potrzeb i umiejętnością dopasowania do nich. Zaproponowana strategia, uwzględniająca customer journey i estymacje efektów, zostały oparte o analizy marketing data science. Dzięki temu mamy pewność, że zdobyliśmy partnera, z którym osiągniemy cele biznesowe.

Maciej Jania, Revenue Director, Domino’s Polska

Najlepsze wyniki przynoszą projekty, w których agencja i Klient są do siebie dobrze dopasowani, czyli dobrze rozumieją swoje mocne strony. A my, mówiąc wprost - bardzo lubimy pizzę, SEO i content.
A tak serio, sieć Domino's przyszła do nas z zadaniem, które dla nas jest bardzo ciekawym wyzwaniem. Mamy doświadczenie w tej skali projektów, odpowiednie osoby w zespole i własne narzędzia data-driven marketingu, żeby rozwinąć biznes klienta w wysoko konwersyjnym obszarze. Nie mogę się doczekać pierwszych efektów.

Marcin Kubik, Head of Client Service, Whites

 

Whites (agencjawhites.pl) to agencja digital marketingu opartego o dane. Od 10 lat agencja działa na rynku polskim i europejskim, prowadząc liczne projekty z obszarów SEO, content marketing, social media i performance. Whites to jedna z największych agencji digital marketingu w Polsce. Specjalizuje się w data-driven marketing. Agencja inwestuje w rozwój własnych narzędzi i kompetencji marketing data science. W 2020 utworzona została Grupa Digitalowa Whites, do której należą również spółki Vecton (agencja marketing automation) oraz GoodC (product design i software).

 

WHITES

form-newsletter-bg

Dołącz do Digital Insiders Network! Zapisz się na powiadomienia o wydarzeniach w Whites