Powrót
Marketing

Polski Hogwart… czyli bajkowy Pałac w Mosznej, który podbił Facebooka | Wienerberger x Whites

Przemek Zarzycki

Są miejsca i obiekty, które zapadają w pamięć na długie lata… W poście firmy Wienerberger w social mediach skorzystaliśmy z możliwości nawiązania do 20-lecia serii o Harrym Potterze i pokazaliśmy jedną z magicznych renowacji naszego klienta. Odnowiony przy użyciu dachówek marki Koramic dach pałacu w Mosznej do złudzenia przypomina najsłynniejszą szkołę czarów. Nasz post dotarł do ponad 65 000 unikalnych użytkowników na Facebooku!

Wienerberger to lider produkcji materiałów ceramicznych na świecie, którego dachówki ceramiczne Koramic są często wykorzystywane w renowacjach obiektów historycznych. W Polsce dachówki Koramic zdobią  wiele znanych obiektów, niezwykle ważnych dla polskiej historii i architektury. Obok zamku Czocha, zamku Książ czy Krzyżackiego zamku w Malborku dachówki Koramic znalazły się również na bajkowym pałacu w Mosznej. To jeden z najbardziej znanych zabytków na ziemi opolskiej o unikalnym stylu architektonicznym.

Nasz post z  „polskim Hogwartem” dotarł do ponad 65 000 odbiorców (blisko 8 000 zasięgu organicznego), angażując przy tym ponad 7 500 użytkowników (+1 200 reakcji pod postem, ponad 80 komentarzy oraz relacji z wizyt i blisko 100 udostępnień), co w przeliczeniu daje nam 12% współczynnik zaangażowania!

A wy? Widzicie podobieństwo?

Facebook_Article (2)

Za komunikację marki Wienerberger w mediach społecznościowych
odpowiada dział Social Media agencji Whites.

Przemek Zarzycki

form-newsletter-bg

Dołącz do Digital Insiders Network! Zapisz się na powiadomienia o wydarzeniach w Whites