Powrót

Jak dzielimy się dobrem w Whites – ze sobą i innymi

WHITES

Ostatnie dwa lata wypełniały zmiany i nowe wyzwania. Praca zdalna, izolacja, rezygnacja z ulubionych miejsc, czy zajęć to tylko niektóre z nich. Jednak oprócz negatywnych emocji, które mogą im towarzyszyć, pandemia przyniosła ze sobą też dobre wnioski. Uświadomiła ludziom wartość dbania o siebie i wspierania innych. Dzień Walki z Depresją (23 lutego) to dobra okazja, żeby pomyśleć nad różnymi formami tego, jak można to zrobić – nawet będąc w pracy. 

01. Dbamy o siebie – wsparcie psychologiczne dla pracowników

Choć temat dbania o zdrowie psychiczne jest wielowątkowy, skomplikowany i personalny, to warto, a nawet trzeba go poruszać.

Szczególnie że każdy człowiek inaczej reaguje na stres, czy trudne przeżycia i inaczej sobie z nimi radzi. Coś, co jeden przysłowiowo „wybiega”, drugi będzie trawił tygodniami lub miesiącami. W jednym temacie pomoże przyjaciel, a w innym lepiej sprawdzi się specjalista. Dlatego Whites współfinansuje pracownikom wsparcie psychologiczne. W szybko zmieniającej się rzeczywistości warto mieć możliwość zadbania o dobrostan psychiczny. 

02. Dzielimy się dobrem z innymi

Oprócz dbania o siebie, kultywujemy i wspieramy inicjatywy charytatywne oraz edukacyjne dla tych, którzy najbardziej tego potrzebują.

Pomaganie zamiast prezentów

Od dwóch lat w grudniu, zamiast wysyłać drobne prezenty, zapraszamy naszych klientów i partnerów do udziału w świątecznej akcji charytatywnej. Tym samym zachęcamy do zrobienia z nami czegoś naprawdę dobrego i zgodnie z tradycją świąt – podzielenia się tym z innymi. W tym roku w akcji wzięło udział 88 osób ze strony klientów. Każdy miał do dyspozycji bon na określoną kwotę, którą mógł przekazać na rzecz 1 z 5 organizacji. Dzięki temu przekazaliśmy 4400 zł!

Kwotę postanowiliśmy podwoić – to ludzie Whites zdecydowali, na które organizacje przeznaczymy dodatkowe fundusze.  Wspólnie przekazaliśmy 8800 złotych. 


Spotkania edukacyjne w Zespole Szkół w Instytucie "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" 

Pierwsze warsztaty w Zespole Szkół w Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” odbyły się w kwietniu 2019 roku z inicjatywy Rafała Kobylarczyka – wtedy Junior SEO Specialist, dziś SEO Specialist i Team Leadera. Zaczął razem z innymi specjalistami Whites prowadzić rozmowy z podopiecznymi z placówki w zakresie szeroko rozumianej tematyki cyfrowej. Zagłębiliśmy się wspólnie w tematy, takie jak umiejętność korzystania z mediów, prywatność i zrównoważone korzystanie z internetu. 

Dzięki inicjatywie Rafała i aktywności Whitesowych wolontariuszy akcja przetrwała prawie 3 lata, a zarazem pandemię. Mimo że musieliśmy przenieść ją do świata cyfrowego, wciąż cieszy się zainteresowaniem – zarówno naszych specjalistów, którzy dzielą się wiedzą, jak i dzieci, które słuchają o świecie cyfrowym z trochę innej perspektywy.

Podsumowując w liczbach, współpraca z Zespołem Szkół w Międzylesiu to

  • ponad 20 spotkań,
  • ponad 200 dzieci i rodziców na wszystkich zajęciach,
  • dziesiątki poruszonych wspaniałych tematów (kreacja, sztuka, nauka i zabawa w internecie), trudnych pytań (o bezpieczeństwo w internecie, kwestie anonimowości i hejtu) oraz niełatwych rozmów po zajęciach (realny problem wśród dzieci i młodzieży, który wyłaniał się z rozmów z nauczycielami),
  • kilka akcji zbierania Bonusly na prezenty dla placówki z okazji świąt i Dnia Dziecka.


03.
Pielęgnujemy wdzięczność

Kiedy najczęściej doceniasz ludzi, z którymi pracujesz? Prawdopodobnie pod koniec prowadzonego wspólnie projektu – podsumowań i wyników – albo podsumowania kwartalnego. A co ze wszystkimi drobnymi rzeczami, które składają się na codzienną wspólną pracę?

Zdajemy sobie sprawę z wartości wdzięczności i staramy się ją kultywować. Pomaga nam w tym platforma Bonusly. Dzięki niej każdy w Whites ma pulę punktów do wykorzystania i może obdarować nimi wybraną osobę. Nieważne, czy ktoś pomógł w ważnym researchu, wpadł na dobry pomysł, który można wykorzystać w projekcie, czy po prostu przyniósł kanapkę z Żabki – jest tu miejsce na wszystkie większe i mniejsze uczynki. 

Po uzbieraniu konkretnej liczby punktów każdy pracownik może je wymienić na nagrodę, np. bon do sklepu lub przekazać wybranej z listy organizacji charytatywnej.

 

04. Rozwijamy siebie i innych

Akademia SEO jest naszą dumą. To kurs mentorski przygotowujący niedoświadczonych uczestników do działania w branży marketingu cyfrowego i wejścia na rynek pracy jako specjaliści SEO.

Aktualnie rolę Team Leadera projektu pełni Kinga Żółtowska, SEO Specialist, która dba o  efektywny rozwój Akademii i wykształcenie następnych pokoleń Regularów. A to wszystko w atmosferze zaangażowania, zrozumienia, wytrwałości i cierpliwości oraz w duchu pięknych whitesowych wartości.

05. Stawiamy na współdecyzyjność

Brak wpływu na to, jak wygląda współpraca, albo co dzieje się wokół, może być przytłaczający. Dlatego wiele decyzji w Whites podejmowanych jest wspólnie. Na przykład przyznajemy razem nagrody kwartalne. To pracownicy zgłaszają osoby, które ich zdaniem zasługują na premie – jednym z kluczowych elementów jest postawa zgodna z wartościami.

Pracujemy też razem nad rozwiązaniami i podejmujemy kluczowe decyzje w tak zwanych „grupach roboczych”. W grupach znajdują się przedstawiciele różnych zespołów tak, by decyzje były symetryczne. Przykładem takich decyzji jest sposób pracy i powrót do biura.

Warto dbać o siebie codziennie

Praca to tylko jedno z miejsc, w którym możemy kultywować wdzięczność, rozwój, czy poczucie sprawczości. Jednocześnie, skoro zajmuje dużą część dnia, warto, żeby było w niej też miejsce na dialog, wspólnie podejmowanie decyzji, czy po prostu na zadbanie o komfort psychiczny. Życzymy, żeby work-life balanse nie był wyświechtanym frazesem, a normą.

W Whites charakter człowieka jest dla nas równie ważny, jak jego kompetencje. Zależy nam na pielęgnowaniu wspólnych wartości  i na ludziach. Jeśli czujesz, że Whites to miejsce dla Ciebie, zobacz kogo teraz szukamy.


WHITES

form-newsletter-bg

Dołącz do Digital Insiders Network! Zapisz się na powiadomienia o wydarzeniach w Whites